Roas Nedir? Nasıl Hesaplanır?

ROAS nedir?
ROAS, “reklam harcamalarından elde edilen gelir” in kısaltmasıdır. Reklama harcadığınız her lira için ne kadar alacağınızın bir ölçüsüdür.

ROAS, birçok yönden başka bir önemli pazarlama metriğine, yani yatırım getirisine (ROI) çok benzer, ancak ROI genellikle pazarlamanızın genel etkinliğini değerlendirmek için kullanılır. Öte yandan ROAS, genellikle belirli bir kampanyanın, reklam grubunun, reklamın ve hatta anahtar kelimenin etkinliğini değerlendirmek için kullanılır.

ROAS, çevrimiçi pazarlamanızın herhangi bir yönünü değerlendirmek için inanılmaz derecede esnek bir yoldur. Belirli bir reklam setinin zamanınıza ve paranıza değip değmediğini mi öğrenmek istiyorsunuz? ROAS’ınızı kontrol edin. Yaptığınız hedefleme değişikliklerinin işe yarayıp yaramadığını bilmek ister misiniz? ROAS’ınızı kontrol edin.

Read more

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-ticaret danışmanlığı nedir?

E-ticaret danışmanı, özellikle e-ticarete yeni başlayan işletmeler için işletmenin boyutuna bakmaksızın çok önemli bir noktadır. Bildiğiniz üzere e-ticaret, durağan bir iş değildir. Tam aksine dinamik ve sürekli kendini güncelleyen bir sektördür. E-ticaret’te 2020 yılında rekabet edebilmek için sürekli olarak sektörün gelişen dinamiklerine ayak uydurmak ve rekabetçi bir rol almak bu sektörde var olabilmek için büyük önem taşır.

Peki ya e-ticaret danışmanı firmalar için nasıl bir önem arz eder?
E-ticarete başlamak isteyen bir firma altyapı tercihinden tutunda, hangi kanallarda yer alacağı hangi reklam çeşidini kullanacağı, kargo operasyonları, paketleme, içerik oluşturma vb. gibi bir çok konu ile boğuşmak zorunda kalıyor. Bu noktada bahsettiğimiz tüm bu alanlara hakim ve fikir sahibi bir kişi ile birlikte yol almak firmalar için çok önemlidir. Burada doğru seçilmiş bir e-ticaret danışmanı firmanın e-ticaret başarısının ne olacağı konusunda kilit noktadır.

Read more

BİRLİKTE
ÇALIŞALIM

Projeleriniz ile ilgili merak ettiğiniz
tüm konularda bize danışmaktan çekinmeyin.

Merkez Ofis

Adalet Mh. Manas Blv.
No:47/B D:2809,
Folkart Towers Section A
Bayrakli, IZMIR 35530
TURKEY

[email protected]

+90 232 215 08 55

[email protected]

Roas DigitAll Danışmanlık E-Ticaret
İth. ve İhr. Ltd. Şti.

© 2019 – 2024 Tüm Hakları Saklıdır.
contact-section